Archiwalna Strona Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Aktualności

DOFINANSOWANIE KOSZTÓW NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DODANO: 22-03-2022

 

ABSOLWENCIE ...

DOFINANSOWANIE KOSZTÓW NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM

DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

( ZE ZNACZNYM LUB UMIARKOWANYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI)

 

 

Program „Aktywny samorząd” w Module II przewiduje wsparcie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w:

  • szkole policealnej,
  • kolegium,
  • szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym), a także kosztów przewodu doktorskiego, otwartego poza studiami doktoranckimi.

O wsparcie w ramach programu „Aktywny samorząd” ubiegać się mogą osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkujące w powiecie gdańskim  (przez miejsce zamieszkania należy rozumieć, zgodnie z normą kodeksu cywilnego miejscowość, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu, będąca ośrodkiem życia codziennego danej osoby, w którym skoncentrowane są jej plany życiowe)

 

TERMIN NABORU WNIOSKÓW DO 10.10.2022 r.

                      

Informujemy, że wnioski o dofinansowanie do programu „Aktywny Samorząd” można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia  (SOW) finansowanego ze środków PFRON:  www.sow.pfron.org.pl

W ramach pomocy osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie lub refundację czesnego oraz dodatek do kosztów kształcenia:

czytaj więcej » DOFINANSOWANIE KOSZTÓW NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Pomoc psychologiczna dla dzieci z Ukrainy

DODANO: 16-03-2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi, którzy przyjechali z Ukrainy na konsultacje  i zajęcia z psychologiem posługującym się biegle językiem ukraińskim i polskim.

Dyżury psychologa w każdy wtorek w godzinach od 16 do 19 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim, ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a

Zapisy na konsultacje i zajęcia przyjmowane są telefonicznie  58 773 20 85/86 w godzinach pracy PCPR.

 

 

czytaj więcej » Pomoc psychologiczna dla dzieci z Ukrainy

Dalsza pomoc dla obywateli Ukrainy

DODANO: 09-03-2022

   Szanowni Państwo,

coraz więcej matek z dziećmi z Ukrainy znajduje schronienie w Powiecie Gdańskim. Bardzo dziękujemy za tak duży odzew na nasz apel o przekazywanie niezbędnych rzeczy dla uchodźców - jak zwykle okazaliście Państwo wielkie serce. Pomoc jest potrzebna dla kolejnych osób, dlatego działamy dalej !

Zgłaszają się do nas rodziny, które przyjęły uchodźców.  Te osoby otworzyły swoje domy i otoczyły opieką osoby z tak brutalnym bagażem doświadczeń. My możemy ich wesprzeć przekazując niezbędne produkty.

Prosimy bardzo o dalszą pomoc , w chwili obecnej najbardziej są potrzebne :

- koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki

- pieluchy, chusteczki higieniczne dla dzieci, kosmetyki dla dzieci

- przybory szkolne, zeszyty , plecaki, kredki, kolorowanki dla chłopców i dziewczynek,

- środki higieniczne, podpaski, papier toaletowy, płyny do kąpieli/pod prysznic, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów

- domowe środki czystości, w tym: proszki do prania, płyny do płukania, środki do czyszczenia łazienki/kuchni – produkty nowe, fabrycznie zamknięte,

- sucha żywność- kasze, makarony, ryż, oleje, puszki, kasze mannę, cukier, kaszki dla dzieci, musy owocowe dla dzieci

- karty do telefonu.

- bielizna (nowa)

- odzież dla dzieci (nowa).

Dziękujemy za wszelką pomoc. Nie wstydźmy się przynosić nawet niewielkie ilości np. jednej paczki pieluch czy opakowania makaronu. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

UWAGA! Nie zbieramy używanej  odzieży i zabawek.

Rzeczy można przynosić do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Pruszczu Gdańskim w godzinach od 7.00 do 18.00.

czytaj więcej » Dalsza pomoc dla obywateli Ukrainy

Praca dla specjalistów ze znajomością języka ukraińskiego

DODANO: 04-03-2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim zatrudni psychologa, psychoterapeutę, pedagoga, pracownika socjalnego  ze znajomością języka ukraińskiego. Szczegółowych informacji udziela Marek Hojczyk -zastępca dyrektora   PCPR tel. 58 773 2085/86

czytaj więcej » Praca dla specjalistów ze znajomością języka ukraińskiego

Dziecięcy Telefon Zaufania w języku ukraińskim

DODANO: 04-03-2022

Dziecięcy Telefon Zaufania w języku ukraińskim/Допомога українською мовою 800 12 12 12

Darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 pełni dyżur psycholog posługujący się językiem ukraińskim. Pomoc adresowana jest dla dzieci, młodzieży oraz rodziców, którzy potrzebują pomocy w tym trudnym czasie.

          

Psycholodzy ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego będą dostępni:
w godzinach 15-22  -  2 marca (środa),  3 marca (czwartek), 7 marca (poniedziałek), 10 marca (czwartek), 14 marca (poniedziałek),  15 marca (wtorek), 16 marca (środa), 21 marca (poniedziałek), 22 marca (wtorek), 23 marca (środa), 24 marca (czwartek) i 30 marca (środa),
w godzinach 22-6 - 11 marca (piątek),  26 marca (sobota).

Увага! Допомога українською мовою 800 12 12 12

З середи 2 березня при безкоштовному Дитячому Телефоні Довіри Обмудсмена Прав Дитини буде чергувати україномовний психолог. Також можна отримати підтримку росїйською.

Чергування психолога українською та російською:

– з 15.00 до 22.00:

середа 2 березня

четверг 3 березня

понеділок 7 березня

четверг 10 березня

понеділок 14 березня

вівторок 15 березня

середа 16 березня

понеділок 21 березня

вівторок 22 березня

середа 23 березня

четверг 24 березня

середа 30 березня

– з 22.00 до 6.00:

п’ятниця 11 березня

субота 26 березня.

czytaj więcej » Dziecięcy Telefon Zaufania w języku ukraińskim

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!

Archiwalna Strona