Archiwalna Strona Dalsza pomoc dla obywateli Ukrainy - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Dalsza pomoc dla obywateli Ukrainy

DODANO: 2022-03-09 21:30:33

Szanowni Państwo,

coraz więcej matek z dziećmi z Ukrainy znajduje schronienie w Powiecie Gdańskim. Bardzo dziękujemy za tak duży odzew na nasz apel o przekazywanie niezbędnych rzeczy dla uchodźców - jak zwykle okazaliście Państwo wielkie serce. Pomoc jest potrzebna dla kolejnych osób, dlatego działamy dalej !

Zgłaszają się do nas rodziny, które przyjęły uchodźców.  Te osoby otworzyły swoje domy i otoczyły opieką osoby z tak brutalnym bagażem doświadczeń. My możemy ich wesprzeć przekazując niezbędne produkty.

Prosimy bardzo o dalszą pomoc , w chwili obecnej najbardziej są potrzebne :

- koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki

- pieluchy, chusteczki higieniczne dla dzieci, kosmetyki dla dzieci

- przybory szkolne, zeszyty , plecaki, kredki, kolorowanki dla chłopców i dziewczynek,

- środki higieniczne, podpaski, papier toaletowy, płyny do kąpieli/pod prysznic, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów

- domowe środki czystości, w tym: proszki do prania, płyny do płukania, środki do czyszczenia łazienki/kuchni – produkty nowe, fabrycznie zamknięte,

- sucha żywność- kasze, makarony, ryż, oleje, puszki, kasze mannę, cukier, kaszki dla dzieci, musy owocowe dla dzieci

- karty do telefonu.

- bielizna (nowa)

- odzież dla dzieci (nowa).

Dziękujemy za wszelką pomoc. Nie wstydźmy się przynosić nawet niewielkie ilości np. jednej paczki pieluch czy opakowania makaronu. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

UWAGA! Nie zbieramy używanej  odzieży i zabawek.

Rzeczy można przynosić do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Pruszczu Gdańskim w godzinach od 7.00 do 18.00.