Archiwalna Strona Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Aktualności

Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

DODANO: 23-03-2013

Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wspólnie opracowały „Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie”.
W Informatorze – poza informacjami dotyczącymi przemocy domowej oraz sposobach walki z nią – znaleźć można także m.in. wzory podstawowych pism, przydatnych osobie dotkniętej przemocą w rodzinie oraz szczegółowe informacje na temat form i rodzajów pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

czytaj więcej » Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Koniecznie przeczytaj!

DODANO: 04-01-2013

         „Wychowywanie dzieci to w   rzeczywistości  twórcza praca  kształtująca naszych następców”  
Ph. Callaway                     

Każde dziecko ma prawo do szczególnej ochrony i pomocy ze strony osób dorosłych, środowiska rodzinnego, a także do atmosfery miłości i zrozumienia.
W przypadku gdy rodzice nie mogą zapewnić dziecku opieki i wychowania dziecko obejmuje się jedną z form pieczy zastępczej.
Z uwagi na brak nowych rodzin zastępczych, najczęściej opuszczone dzieci trafiają do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dla dziecka najlepszym miejscem do prawidłowego rozwoju i poczucia bezpieczeństwa jest rodzina dlatego też  jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej na terenie Powiatu Gdańskiego  poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Gwarantujemy bezpłatne szkolenie z zakresu opieki nad dzieckiem opuszczonym lub osieroconym oraz kształtowania umiejętności opiekuńczo wychowawczych odbywające się na terenie Pruszcza Gdańskiego.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt, odpowiemy na każdą wątpliwość. Zapraszamy

czytaj więcej » Koniecznie przeczytaj!

Punkt konsultacyjny

DODANO: 04-01-2013

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim działa punkt konsultacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 58 773 20 85.

czytaj więcej » Punkt konsultacyjny

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!

Archiwalna Strona