Archiwalna Strona Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo

DODANO: 2013-06-07 08:09:03

Krzywdzenie dziecka ma wiele negatywnych konsekwencji – zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Mając na uwadze dobro dzieci oraz częste wypadki niereagowania dorosłych na krzywdę najmłodszych Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak  uruchomił  kampanię społeczną, która ma na celu zmianę postaw społecznych wśród osób dorosłych „Reaguj. Masz Prawo".

Celem kampanii jest zmiana biernej postawy dorosłych wobec przejawów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

Dobro dziecka zależy także od Ciebie!

Jeśli:

- wciąż słyszysz płacz dziecka za ścianą;

- widzisz dziecko, które często jest posiniaczone;

- znasz dziecko, które jest zaniedbane lub zamknięte w sobie;

- jesteś świadkiem poniżania dziecka przez dorosłych, nie bądź obojętny wobec przemocy!

Przyłącz się do akcji już dziś - REAGUJ! MASZ PRAWO!