Archiwalna Strona 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

DODANO: 2021-11-21 00:00:00

Z okazji święta pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, pragnę złożyć wszystkim jednostkom, służbom i pracownikom zaangażowanym w proces szeroko rozumianej pomocy społecznej życzenia wytrwałości i satysfakcji z pracy na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
    Zawód pracownika socjalnego, asystenta rodziny, koordynatora pieczy zastępczej, terapeuty zajęciowego, czy innego specjalisty pracy socjalnej to nie tylko zdobyty dyplom i fachowa wiedza, ale także empatia, tak ważna w procesie wspierania osób i ich rodzin. Niezwykle ważnym elementem tej profesji jest umiejętność motywowania osób potrzebujących pomocy do zmagania się z trudnościami i problemami, które często wydają się nie do przezwyciężenia.
    Dzień Pracownika Socjalnego jest okazją, abym mogła złożyć życzenia i serdecznie podziękować za wykonywana pracę nie tylko pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ale też wszystkim, którzy na co dzień z nami współpracują i bez których nasza praca nie byłaby „pełna”, a w szczególności pracownikom :

• Miejskiego i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie,
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej,
  • Środowiskowych Domów Samopomocy, placówek opiekuńczo – wychowawczych w Bielkówku i Straszynie,
  • Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Rusocinie.

Życzę, by wykonywana praca przynosiła efekty, dawała zadowolenie i poczucie dobrze spełnionej misji, a ponieważ ostatni czas jest okresem ogromnego stresu, wzmożonego wysiłku i zmaganiem się z nowymi wyzwaniami, życzę również dużo zdrowia i czasu dla siebie i swoich bliskich.
     21 listopada jest również Dniem Życzliwości i Pozdrowień, więc życzę także Wszystkim ogromnej życzliwości dla siebie i otoczenia.

Beata Kowalczyk
                                                               dyrektor