Archiwalna Strona PROJEKT „WSPARCIE TO PODSTAWA” rozwój usług społecznych w powiecie gdańskim - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

PROJEKT „WSPARCIE TO PODSTAWA” rozwój usług społecznych w powiecie gdańskim

DODANO: 2021-08-13 07:07:17

Celem projektu Wsparcie to podstawa”  jest zapewnienie wsparcia rodzinom, których funkcjonowanie zostało zaburzone przez np. stopień niepełnosprawności dziecka/dzieci, zaburzenia psychiczne czy rozstanie/rozwód rodziców. Przewidziano wsparcie profilaktyczne dla rodzin, dzieci zagrożonych umieszczeniem w pieczy zastępczej, szczególnie z rozpoznaniem zaburzeń́ zachowania i emocji, w formie usług wsparcia psychoterapeutycznego, psychospołecznego, których celem jest wzmocnienie funkcji opiekuńczo-wychowawczych rodziny. Ponadto projekt ma umożliwić polepszenie funkcjonowania społecznego jak i poziomu adaptacji potraumatycznej w życiu rodzinnym i społecznym.

Grupę docelową stanowią osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny, w tym w szczególności dzieci i młodzież w wieku 0 – 6 lat, młodzież w wieku 12 – 21 lat oraz ich rodziny/opiekunowie prawni. Pierwszeństwo przyjęcia do projektu mają:

• Rodziny, które borykają się z problemami (m. in. niepełnosprawności, zaburzenia psychiczne, problemy wychowawcze, z relacjami, komunikacją, rozstaniem/rozwodem) doświadczającymi wielokrotnego wykluczenia;
  • Rodziny z dziećmi w wieku 0 – 21 lat borykającymi się z problemami m. in. rozwojowymi, psychicznymi, psychospołecznymi, uzależnieniami, samookaleczeniami, nerwicami, fobiami;
  • Rodzic samotnie wychowujący dziecko/dzieci borykający się z powyższymi problemami;
  • Rodziny wielodzietne, rodziny zastępcze, rodziny korzystające z PO PŻ

Beneficjentami projektu mogą zostać rodziny zamieszkałe na obszarze powiatu gdańskiego:

• Pruszcz Gdański (gmina miejska i wiejska)
  • Przywidz
  • Pszczółki
  • Trąbki Wielkie
  • Kolbudy
  • Suchy Dąb
  • Cedry Wielkie

Naszym beneficjentom zapewniamy takie formy wsparcia jak:

• Wystawienie i omówienie pogłębionej diagnozy stanu psychicznego
  • Psychoterapia rodzinna/indywidualna
  • Psychiatria
  • Coaching społeczny
  • Kursy psychoedukacyjne
  • Mediacje

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim oraz naszą osobą pierwszego kontaktu:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 83-000 Pruszcz Gdański ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a,
telefon: (58) 773 20 85, (58) 773 20 86, mail: pcpr@powiat-gdanski.pl  , pracownik socjalny - Sylwia Szymczyk

Osoba pierwszego kontaktu- Paweł Fila tel.: (+48) 510-102-452    mail:  pf.pierwszykontakt@gmail.com

Projekt: „Wsparcie to podstawa – rozwój usług społecznych w powiecie gdańskim” określonego we wniosku o dofinansowanie Projektu nr RPPM.06.02.01-22-0001/20 dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa: 6 Integracja, Działanie 6.2: „Usługi społeczne”; Poddziałanie 6.2.1: „Rozwój usług społecznych – Mechanizm ZIT”. współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.