Archiwalna Strona „Taniec w pudełku” - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

„Taniec w pudełku”

DODANO: 2021-07-16 07:34:47

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Rusocinie zaprasza dorosłych   wraz z dziećmi na warsztat ruchowy  „Taniec w pudełku”. Przygotowany i poprowadzony przez Aurorę Lubos - tancerkę i choreografkę.

Taniec może połączyć w ludziach to co najpiękniejsze- ich różnorodność, indywidualność, poprzez pozytywne i kreatywne wspólne działanie.

Warsztat odbędzie się w poniedziałek 19 lipca o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim przy ul. Raciborskiego 2 a .   Szczegóły i zapisy pod nr tel. 511-050-745

Poniżej przedstawiamy zaproszenie od autorki warsztatu: „ Chciałabym zaprosić Państwa na warsztat ruchowy, w którym wspólnie zagramy w  „Taniec w pudełku”.  Co to jest „Taniec w pudełku”?  To 50 ilustracji - kart, które są instrukcjami pomagającymi w tworzeniu własnego tańca. Karty w sposób prosty przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe, niektóre karty pobudzają wyobraźnię, a inne podpowiadają w jakim kierunku lub w jaki sposób się poruszać.
       Na ilustracjach znajdują się wizerunki tańczących osób z niepełnosprawnościami, i pełnosprawnych w różnym wieku, czasami zwierzęta, rośliny lub przedmioty, oraz  instrukcje opisowe, w przyszłości również w Afabecie Braila.
       Gra ma integrować ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, ma łączyć w ludziach to co najpiękniejsze- ich różnorodność, indywidualność, poprzez pozytywne i kreatywne wspólne działanie.
       Chciałabym, aby gra trafiła za darmo do Ośrodków Terapii Zajęciowej, szpitali dziecięcych,  Domów Seniora, Ośrodków Pomocy, wszędzie tam gdzie byłaby sposobem na integrację, dobrą zabawę, wspólne spędzanie czasu ,a może też oderwanie od rzeczywistości.
      Podczas warsztatów pomożecie mi Państwo ją przetestować i udoskonalić, tym samym przyczynicie się do stworzenia czegoś dobrego na rzecz innych ludzi. „
                                          Aurora Lubos (autorka gry, tancerka i choreografka)