Logo PCPR Pruszcz Gdański
PCPR Pruszcz Gdański

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Pruszczu Gdańskim

Dni Solidarności z Osobami Doświadczającymi Kryzysów Psychicznych

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego w dniach 9 września - 23 października 2023 r. zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Doświadczającymi Kryzysów Psychicznych, będące częścią pomorskiej kampanii społecznej „Odmień swoją głowę”.

W sposób szczególny zachęcamy Państwa do udziału w Marszu dla Zdrowia Psychicznego #POgodność i okazania solidarności z osobami chorującymi psychicznie. Każdy może dołączyć i pokazać, że zdrowie psychiczne nie jest mu obojętne. Marsz #POgodność ruszy 10 września o 11.30 z placu przy Kościele św. Jerzego. Od lat dajemy czytelny sygnał, że zdrowie psychiczne jest ważne, że wsparcie należy się każdej osobie doświadczającej kryzysu psychicznego.

Po Marszu zapraszamy na Festyn Tolerancji inaugurujący Dni Solidarności na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim Molo, gdzie funkcjonować będzie Punkt Informacyjny prezentujący ofertę wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 12.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

Program Dni Solidarności znajdą Państwo w załączonej grafice i na stronie internetowej www.odmienswojaglowe.org

Akcję śledzić można także na portalu Facebook: https://www.facebook.com/odmienswojaglowe