Logo PCPR Pruszcz Gdański
PCPR Pruszcz Gdański

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Pruszczu Gdańskim

ZAPYTANIE O CENĘ

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a, 83-000 Pruszcz Gdański zaprasza do składania oferty na: Zadanie 1. Usługa polegająca na udzielaniu konsultacji indywidualnych dla zgłaszających się osób stosujących przemoc w rodzinie w formie dyżuru w wymiarze 3 godzin, dwa razy w miesiącu. Zadanie 2. Usługa polegająca na przeprowadzeniu grupowych zajęć w ramach programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie w wymiarze 60 godzin.

ZAPYTANIE O CENĘ
Nr sprawy PCPR/2410/06/2022
dotyczące:

1. Udzielania konsultacji dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
2. Przeprowadzenia zajęć grupowych w ramach programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie na rok 2023
.

I. Nazwa i adres zamawiającego:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a, 83-000 Pruszcz Gdański.

II. Tryb udzielenia zapytania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w formie zapytania o cenę na podstawie art. 2 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U z 2022 , poz. 1710 ze zm).

    III. Okres realizacji zadań:

Zadanie 1 – rok 2023.

Zadanie 2 - wrzesień - grudzień 2023 r.

  1. Opis przedmiotu zapytania:

Przedmiotem zapytania jest:

Zadanie 1. Usługa polegająca na udzielaniu konsultacji indywidualnych dla zgłaszających się osób stosujących przemoc w rodzinie w formie dyżuru w wymiarze 3 godzin, dwa razy w miesiącu. Realizacja zadania obejmuje prowadzenie dokumentacji udzielonych konsultacji.

Zadanie 2.  Usługa polegająca na przeprowadzeniu grupowych zajęć w ramach programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie w oparciu o „Powiatowy Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych i psychologiczno-terapeutycznych dla osób stosujących przemoc w rodzinie” zawarty w „Powiatowym Programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2021 – 2030” oraz zgodnie z wytycznymi do tworzenia modelowych programów korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie, stanowiącymi załącznik do Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy. Realizacja programu obejmuje:

- podpisanie z każdym uczestnikiem programu kontraktu o uczestnictwo w programie korekcyjno-edukacyjnym,
- przeprowadzenie zajęć grupowych - 60 godzin,
- prowadzenie list obecności z zajęć grupowych,
- przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu programu dotyczącej oceny programu przez uczestników,
- przekazanie całej dokumentacji dotyczącej programu, po jego zakończeniu, do zleceniodawcy.

    V. Wymagania dotyczące prowadzących program:

Zajęcia prowadzone będą przez Zespół. W skład Zespołu wejdą 2 osoby (preferowana kobieta i mężczyzna) posiadające kwalifikacje zawodowe określone w § 9 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, kwalifikacji osób zatrudnionych w tych ośrodkach, szczegółowych kierunków prowadzenia oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie oraz kwalifikacji osób prowadzących oddziaływania korekcyjno – edukacyjne. Prowadzący zobowiązani są do korzystania z superwizji swojej pracy. Wykonawca usługi będzie wykonywał czynności w godzinach ustalonych w porozumieniu ze zleceniodawcą.

  1. Wymagane dokumenty:

- formularz ofertowy,
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentach składanych wraz z ofertą.
  Kserokopie następujących dokumentów:

  • dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich lub studiów II stopnia na kierunku psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, nauki o rodzinie, politologia, politologia i nauki społeczne w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, resocjalizacji lub pracy socjalnej, albo na innym kierunku uzupełnionym studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, resocjalizacji,
  • potwierdzających co najmniej 3-letni staż pracy w instytucjach realizujących zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
  • poświadczających odbycie szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w wymiarze co najmniej 100 godzin, w tym w wymiarze 50 godzin w zakresie pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie,
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych.
  • oświadczenie o realizacji programów korekcyjne edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

VI. Pożądane dokumenty:

opis dotychczasowego doświadczenia w prowadzeniu programu korekcyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie,

  1. Kryteria oceny ofert:

1. Oferty, które uzyskały pozytywna ocenę formalną podlegają ocenie merytorycznej wg. kryteriów:

- cena — 100%

2. Oferta pozostająca w sprzeczności z wymaganiami przedstawionymi w Zapytaniu, w szczególności niekompletna lub zawierająca inne rozpoznane wady, zostaje odrzucona bez jej rozpatrywania.
3. Zamawiający nie przewiduje procedury odwoławczej z tytułu odrzucenia oferty.
4. Jeżeli cena brutto najkorzystniejszej oferty będzie przekraczała kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinalizowanie zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji z Wykonawcą lub unieważnienie postępowania.
5. Jeżeli w trakcie realizowania programu nastąpi rozprzestrzenianie się koronawirusa Sars — Cov2, Zamawiający nie wyklucza możliwości stosowania form pracy zdalnej.

  1. Miejsce i termin składania ofert:

Wymagane dokumenty należy składać osobiście, w zamkniętej kopercie, w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a, 83-000 Pruszcz Gdański lub pocztą na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim z dopiskiem: „Dotyczy konsultacji dla osób stosujących przemoc i poprowadzenia programu korekcyjno-edukacyjnego na rok 2023” w terminie do 5.01.2023 r. do godziny 10.00.

W przypadku ofert przesyłanych pocztą należy uwzględnić  czas dojścia przesyłki pocztowej w terminie określonym w zapytaniu. Oferty, które wpłyną do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 5 stycznia 2023 o godz.10.30 w siedzibie Zamawiającego.

  1.  Unieważnienie postępowania:

Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.

  1. Osoba uprawniona do porozumiewania się z oferentami:

Osoba upoważniona do porozumiewania się z oferentami w zakresie spraw formalnych oraz w zakresie przedmiotu zamówienia – Marek Hojczyk tel. 58 7732085 wew.217

  1. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty:

Wykonawca najkorzystniejszej oferty zostanie poinformowany telefonicznie

  1. Wykaz załączników do niniejszego zapytania:
    Załącznik nr 1 formularz ofertowy;

Oferta