Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dnia 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 ubiegłego wieku. Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

To też wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Z tej okazji  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku zaprasza Państwa na radosną kolorową paradę która przejdzie ulicami głównego miasta Gdańska.  Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00, 5 maja 2023 r. przy Złotej Bramie.

ttps://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/swiatowy-dzien-godnosci-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna/