Aktualności

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

DODANO: 26-01-2014

Masz trochę wolnego czasu?
Jesteś cierpliwy i wyrozumiały?
Chcesz pomagać innym?
Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe?

Czekamy właśnie na Ciebie …

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim poszukuje kandydatów na wolontariuszy do pomocy dzieciom i młodzieży przebywającym w rodzinnej pieczy zastępczej, a w szczególności:

czytaj więcej » ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

DODANO: 01-04-2020

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest obchodzony 2 kwietnia i został ustanowiony w 2008 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w wielu krajach świata, w tym w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.
„Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe: dla nich sól może być kwaśna, śnieg parzyć, a delikatne głaskanie powodować silny ból. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na zrozumienie” - podkreślają eksperci  z Fundacji Synapsis w Warszawie.
Więcej informacji na temat autyzmu mozna uzyskać m.innymi :
http://www.autyzmasd.pl/ 
http://synapsis.org.pl/
W Powiecie Gdańskim wsparcie dla osób z autyzmem i ich rodzin można uzyskać kontaktując się z bardzo aktywnie działającymi członkami Stowarzyszenia Nasz Autyzm. https://naszautyzm.wixsite.com/stowarzyszenie

czytaj więcej » Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!