Potrzebne wsparcie dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krzywym Kole

W dniu 21 lutego br. w Krzywym Kole spłonął budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej, który stanowił od kilkunastu lat drugi dom dla 25 niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Gdańskiego.

Codzienne zajęcia w WTZ są dla uczestników pracą, której nie mogli podjąć w zwykłych warunkach. Uczestnictwo w zajęciach przywraca im sens  życia, daje poczucie przynależności do pewnej wspólnoty, a co najważniejsze jest alternatywą dla samotności w czterech ścianach.  Ponadto, osoby z niepełnosprawnościami  mają szansę rozwinąć nowe umiejętności w ramach prowadzonych pracowni plastycznej, kuchni dydaktycznej, witrażu, galanterii papierniczej, tkacko-wikliniarskiej.  Pożar zniszczył nie tylko budynek, ale przede wszystkim miejsce spokoju, bezpieczną przystań dla uczestników.
Dzięki ogromnej życzliwości i empatii władz Gminy Suchy Dąb i sołectwa Krzywe Koło uczestnicy WTZ otrzymali czasowo lokal zastępczy w postaci świetlicy wiejskiej, gdzie będą mogli kontynuować swoje zajęcia. Miejsce jest, brakuje jednak sprzętu, na którym uczestnicy mogliby kontynuować swoje dotychczasowe działania. Wszystkie materiały zostały zniszczone w pożarze i oprócz budynku i dobrych chęci nie pozostało nic.
Kierownik Warsztatu wraz z terapeutami stworzyli listę niezbędnych rzeczy, dzięki którym będą mogli kontynuować pracę z uczestnikami. Jeśli mają Państwo ochotę dołożyć „cegiełkę” do odbudowy drugiego domu uczestników WTZ bardzo prosimy o kontakt z pracownikami WTZ ( tel. 694464419 ), aby pomoc była jak najbardziej efektywna.

Poniżej wykaz niezbędnych rzeczy i urządzeń:

Lista niezbędnego wyposażenia

Za okazane serce, w imieniu Uczestników i ich oddanych terapeutów serdecznie dziękujemy.