Archiwalna Strona Wsparcie dla mieszkańców Ukrainy - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Wsparcie dla mieszkańców Ukrainy

DODANO: 2022-02-26 14:33:14

Od kilku dni przyglądamy się niewyobrażalnej tragedii jaka dotknęła obywateli Ukrainy. Tysiące ludzi takich jak my, z godziny na godzinę pozostawiają cały swój majątek, dom i uciekają przed wojna. W takich momentach granice czy bariery kulturowe, językowe przestają istnieć a jedyne co staje się ważne to człowieczeństwo i przyjaźń. Z tego też powodu włączamy się  do pomocy w formie zbiórki najbardziej w tej chwili  potrzebnych rzeczy, między innymi  :

- pampersy ( wszystkie  rozmiary), mleko modyfikowane, gotowe jedzenie dla niemowlaków w słoiczkach, kaszki , musy, środki czystości typu mokre chusteczki, kremy, kocyki nowe;

- żywność długoterminowa, konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach;

- kosmetyki i chemia, żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, , płyny do prania, płyny do mycia naczyń, pieluchy  dla dorosłych, ręczniki papierowe, podkłady;

- środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia:  gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe;

- koce termoizolacyjne, śpiwory, karimaty, materace;

UWAGA! Nie zbieramy używanej  odzieży i zabawek.

Nie wstydźmy się przynosić nawet niewielkie ilości np. jednej paczki pieluch czy opakowania makaronu. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

Rzeczy można przynosić do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Pruszczu Gdańskim w godzinach od 7.00 do 18.00.