Archiwalna Strona Akcja „Róża od Świętego Walentego” - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Akcja „Róża od Świętego Walentego”

DODANO: 2022-02-06 18:40:22

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego wraz z Sopockim wolontariatem zaprasza do udziału w Akcji „Róża od Świętego Walentego”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z kryzysami psychicznymi okazywanej dla osób, które są w gorszym momencie. Osoby zdrowiejące, podobnie jak wszyscy inni  mają prawo do miłości i jej potrzebują, chcą i potrafią obdarzać nią innych. Pomóżmy im w tym !

JAK MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ?

Wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami, sentencją wzmacniającą i motywem róży. Technika i format dowolny. Do 10 lutego 2022 r. dostarcz do jednego z poniższych punktów. My dołączymy różę, informacje o akcji i dostarczymy do osób przebywających w szpitalach psychiatrycznych,
oddziałach dziennych itp. Możesz też wziąć udział w konkursie ! sfotografuj się z kartką z życzeniami i prześlij do 10.02.2021 na adres info@otwartebramy.org My umieścimy je na fanpagu wydarzenia. Na życzenia i fotografie z największą liczbą polubień czekają nagrody !

Jeśli chcesz wesprzeć organizację wydarzenia możesz wpłacić darowiznę na konto. Cegiełki zostaną wykorzystane na zakup róż. Sfinansowana przez Ciebie róża trafi do pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Podarowana róża to nie taki zwykły kwiat! To gest wolontariuszy wobec osób doświadczających kryzysów psychicznych, to symbol tolerancji i akceptacji.

Stowarzyszenie na drodze Ekspresji
Marynarzy 4, 81 – 835 Sopot
Santander Bank Polska S.A,
TYTUŁ – Darowizna na cele statutowe – Akcja „Róża od Św. Walentego” 2022

Kartki wraz z różami będą dostarczone 14 lutego do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym to pracownicy szpitala będą rozdawać pacjentom róże oraz kartki.

Więcej informacji:
lub u lokalnego koordynatora akcji Patrycji Szczepańskiej |729 863 777| p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl

Zachęcamy do udziału !