Archiwalna Strona Nabór na wolne stanowisko pracy - psychologa - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim.

Nabór na wolne stanowisko pracy - psychologa

DODANO: 2022-02-28 00:00:00

Ogłoszenie nr 5/2022

o naborze na wolne stanowisko pracy w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia
 dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Rusocinie.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim, ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a, 83-000 Pruszcz Gdański, ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy:

psycholog w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Rusocinie.

1. Wymagania niezbędne:

• ukończone studia II stopnia na kierunku psychologia;
  • udokumentowany co najmniej 3-letni staż pracy w instytucjach lub placówkach realizujących zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie lub posiadanie zaświadczenia o ukończeniu szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w wymiarze co najmniej 100 godzin.

2. Wymagania dodatkowe:

• samodzielność, kreatywność w działaniu, odpowiedzialność, łatwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich, umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność praktycznego zastosowania metod TSR, DM lub CBT,
  • umiejętność tworzenia programów służących pozyskiwaniu środków zewnętrznych na wykonywanie zadań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

Realizacja zadań wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i  Rozporządzenia MPIPS w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, a w szczególności:

• rozpoznanie sytuacji, diagnozowanie i udzielania pomocy psychologicznej ofiarom przemocy w rodzinie;
  • opracowanie indywidualnych planów pomocy ofierze przemocy w rodzinie;
  • udzielanie konsultacji i poradnictwa psychologicznego, prowadzenie grup wsparcia, grup terapeutycznych i psychoedukacyjnych;
  • monitorowanie sytuacji osób przebywających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w trakcie i po pobycie w ośrodku;
  • współpraca z instytucjami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie,
  • ewaluacja efektów udzielanej pomocy;
  • prowadzenie dokumentacji z zakresu prowadzonych spraw.

4. Warunki pracy na stanowisku:

• stanowisko – psycholog;
  • miejsce wykonywania pracy – Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Rusocin, ul. Macieja Rataja 10;
  • wymiar czasu pracy – pełny lub do uzgodnienia;
  • system czasu pracy – zmianowy;
  • rodzaj umowy – umowa o pracę.

5. Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny;
  • życiorys z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej;
  • kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenie potwierdzające okres zatrudnienia dla osoby pozostającej w zatrudnieniu;
  • kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach;
  • ewentualnie posiadane referencje;
  • oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych o treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie      pracy dla potrzebnie zbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych” podpisane przez kandydata.

Dokumenty przedkładane w formie kopii winny być potwierdzone przez kandydata klauzulą ,,za zgodność z oryginałem”.

Wymagane dokumenty należy składać osobiście, w zamkniętej kopercie, w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ul. prof. Mariana Raciborskiego 2a, 83-000 Pruszcz Gdański lub pocztą na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko psychologa w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia” w terminie do 14.03.2022 r. do godziny 9.00.

Oferty, które wpłyną do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim po w/w terminie lub bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą rozpatrywane.

Kandydat wyłoniony w drodze naboru przed zawarciem umowy o pracę zobowiązany jest przedłożyć:

- oryginały (do wglądu) lub potwierdzone za zgodności oryginałem kserokopie: świadectw pracy, dyplomów, zaświadczeń;

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku;

- zaświadczenie o niekaralności.

Dodatkowych informacji udziela Pani Agnieszka Figurewicz - Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rusocinie, ul. Macieja Rataja 10, tel. 58 6911936, w godzinach urzędowania SOW.

Pruszcz Gdański, dnia 28.02.2022r

Treść ogłoszenia

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych