Aniołkowe Granie

DODANO: 2019-04-02 00:00:00

Z ogromą przyjemnością dowiedzieliśmy się, że trzy placówki z Powiatu Gdańskiego przystapiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego wspierającego ideę rodzicielstwa zastępczego „Aniołkowe Granie” . Niezwykły projekt stworzony przez niesamowite kobiety z pasją, Panią Katarzynę Głowik-Jamróz – dyrektor Przedszkola nr 56 Niezapominajka we Wrocławiu oraz Jolantę Hejdy – dyrektor Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej we Wrocławiu. Najważniejszym celem projektu jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwia się dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. W ramach projektu powstały też wspaniałe teledyski, które warto obejrzeć:
- Aniołkowe Granie
- Zimowe Nutki

Włączenie działań edukacyjnych do promocji rodzicielstwa zastępczego jest zwiekszeniem szansy na znalezienie szczęśliwego i bezpiecznego domu dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują.

Bardzo się cieszymy, że w Powiecie Gdańskim trzy przedszkolne placówki wyraziły chęć przystąpienia do projektu „Aniołkowe Granie” . Te niezwykłe placówki to :

Niepubliczny Zespół Przedszkolny „Akademia Przedszkolaka – Magiczny Kuferek”  w Kolbudach;

Przedszkole „Nad Rzeczką” w Pruszczu Gdańskim;

Przedszkole im. Jana Brzechwy w Trąbkach Wielkich.

W imieniu pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rodziców zastępczych i wszystkich dzieci w pieczy zastępczej bardzo dziękujemy naszym nowym przyjacołom za icjatywę. 
Więcej o projekcie          

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!