Aktualności

„ Program wyrównywanie różnic między regionami III”,

DODANO: 04-01-2021

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, że Powiat Gdański  w 2021 roku  ponownie przystąpił do realizacji „Programu wyrównywanie różnic między regionami III”, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na terenie Powiatu Gdańskiego będą realizowane następujące obszary programu:
obszar A – zapewnienie dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych;
obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania;
obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych;
obszar D – likwidacja barier transportowych;
obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych;
obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej;
obszar G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji   zawodowej osób niepełnosprawnych.

2. Warunki brzegowe obowiązujące realizatorów programu w 2021 r.:

czytaj więcej » „ Program wyrównywanie różnic między regionami III”,

Turnusy Rehabilitacyjne 2021

DODANO: 30-12-2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, że pełen proces obsługi turnusów rehabilitacyjnych jest już dostępny w Systemie SOW

Od 1 stycznia 2021 r. zapraszamy do aplikowania on-line w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. Pełen proces będzie realizowany elektronicznie. Uwzględniony jest też udział Organizatorów Turnusów jako Użytkowników Systemu. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy.  

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

W związku z uruchomieniem nowych funkcjonalności w Systemie SOW, obsługa SOW przygotowała dla Wnioskodawców Turnusów Rehabilitacyjnych komplet materiałów pomocniczych:

 

czytaj więcej » Turnusy Rehabilitacyjne 2021

DODANO: 23-12-2020

czytaj więcej »

W dniu 24 grudnia 2020r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynne.

DODANO: 20-12-2020

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 18/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim  z dnia 2 grudnia 2020 r. dzień 24 grudnia 2020 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim w zamian  za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 r. (sobota), tj. w dniu wolnym od pracy.

czytaj więcej » W dniu 24 grudnia 2020r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynne.

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!