Aktualności

„Taniec w pudełku”

DODANO: 16-07-2021


Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Rusocinie zaprasza dorosłych   wraz z dziećmi na warsztat ruchowy  „Taniec w pudełku”. Przygotowany i poprowadzony przez Aurorę Lubos - tancerkę i choreografkę. 

Taniec może połączyć w ludziach to co najpiękniejsze- ich różnorodność, indywidualność, poprzez pozytywne i kreatywne wspólne działanie.

Warsztat odbędzie się w poniedziałek 19 lipca o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim przy ul. Raciborskiego 2 a .   Szczegóły i zapisy pod nr tel. 511-050-745

Poniżej przedstawiamy zaproszenie od autorki warsztatu: „ Chciałabym zaprosić Państwa na warsztat ruchowy, w którym wspólnie zagramy w  „Taniec w pudełku”.  Co to jest „Taniec w pudełku”?  To 50 ilustracji - kart, które są instrukcjami pomagającymi w tworzeniu własnego tańca. Karty w sposób prosty przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe, niektóre karty pobudzają wyobraźnię, a inne podpowiadają w jakim kierunku lub w jaki sposób się poruszać.
       Na ilustracjach znajdują się wizerunki tańczących osób z niepełnosprawnościami, i pełnosprawnych w różnym wieku, czasami zwierzęta, rośliny lub przedmioty, oraz  instrukcje opisowe, w przyszłości również w Afabecie Braila.
       Gra ma integrować ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, ma łączyć w ludziach to co najpiękniejsze- ich różnorodność, indywidualność, poprzez pozytywne i kreatywne wspólne działanie.
       Chciałabym, aby gra trafiła za darmo do Ośrodków Terapii Zajęciowej, szpitali dziecięcych,  Domów Seniora, Ośrodków Pomocy, wszędzie tam gdzie byłaby sposobem na integrację, dobrą zabawę, wspólne spędzanie czasu ,a może też oderwanie od rzeczywistości.
      Podczas warsztatów pomożecie mi Państwo ją przetestować i udoskonalić, tym samym przyczynicie się do stworzenia czegoś dobrego na rzecz innych ludzi. „  
                                          Aurora Lubos (autorka gry, tancerka i choreografka)

czytaj więcej » „Taniec w pudełku”

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie placówki opiekuńczo – wychowawczej typu socjalizacyjnego

DODANO: 25-06-2021

Zarząd Powiatu Gdańskiego w dniu 24 czerwca 2021 roku ogłosił otwarty konkurs ofert dla podmiotów uprawnionych na powierzenie realizacji w okresie od dnia 01.09.2021r. do dnia 31.08.2023r. zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej - prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego dla 14 wychowanków , z możliwością przedłużenia umowy o kolejne 24 miesiące .

Niezbędne dla wnioskodawców informacje dotyczące konkursu: rodzaj zadania, wysokość przeznaczonych środków, warunki ich przyznawania, terminy składania ofert, tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert zostały zawarte w ogłoszeniu o konkursie.

Ogłoszenie Zarządu Powiatu Gdańskiego o otwartym konkursie ofert

czytaj więcej » Otwarty konkurs ofert na prowadzenie placówki opiekuńczo – wychowawczej typu socjalizacyjnego

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie

DODANO: 17-06-2021

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, iż w prowadzonym na terenie Powiatu Gdańskiego  Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie  są dwa wolne miejsca dla pań niepełnosprawnych intelektualnie oraz trzy wolne miejsca dla pań przewlekle psychicznie chore.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domu https://www.dps.powiat-gdanski.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny  z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
z Panią Sylwią Ucińską , nr tel. 58 773 20 85/86 wew.110

czytaj więcej » Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie

Prawdziwe oblicze rodzicielstwa zastępczego !

DODANO: 30-05-2021

Dzisiaj otrzymaliśmy  sms z pięknym rysunkiem !  Za zgodą autora dzielimy się nim,  bo to jest właśnie rodzicielstwo zastępcze - kolorowe, z wieloma elementami i dużą rodziną ! 
Brawa dla Tomka, który pokazał nam, dorosłym, więcej niż możemy sobie wyobrazić na temat rodzicielstwa zastępczego. 
 
czytaj więcej » Prawdziwe oblicze rodzicielstwa zastępczego !

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!